Jakie metody dostawy oferować w sklepie internetowym?

Metody dostawy są drugim istotnym elementem (zaraz po metodach płatności) w przypadku tworzenia sklepu internetowego. Preferencje klientów co do wyboru metody dostawy są bardzo zróżnicowane, dlatego ważne jest abyś miał / miała kilka opcji dostawy w swoim sklepie internetowym. Jakie masz możliwości? Do najpopularniejszych metod płatności należą:

  • dostawa kurierem
  • odbiór zakupów w Paczkomacie
  • dostawa pocztą
  • odbiór zamówienia w sklepie stacjonarnym
<img src="blog_03.jpg" alt="kurier dostarcza przesyłkę do domu" />

Metody płatności w sklepie internetowym - co wybrać?

W naszym opogramowaniu do tworzenia sklepów internetowych (Dj-Catalog2) istnieje kilka metod płatności, które należą do jednych z najpopularniejszych w Poslce. Są to: DHL24, DPD, Pocztex, Inpost oraz standradowa przesyłka. 

Jak wdrożyć nową metodę dostawy w Dj-Catalog2?

Pierwszym krokiem do wprowadzenia nowej metody płatności do twojego sklepu internetowego, stowrzonego na naszym oporgramowaniu Dj-Catalog2, będzie upewnienie się czy zainstalowane są wtyczki dostawy. W tym celu należy w panelu administratora wejść w Rozszerzenia - Dodatki, odnaleźć "dj-catalog2 delivery" i upewnić się, że wszystkie metody płatności są opublikowane. 

 

<img src="dj_catalog_24.png" alt="metody dostawy w sklepie internetowym dj-catalog2" />

Aby utworzyć nową metodę dostawy w twoim sklepie internetowym Dj-Catalog 2, należy w panelu administartora przejść deo komponentu Dj-Catalog2 i w lewym menu wybrać metody dostawy. Następnie należy kliknąć w zielony przycisk "utwórz".

<img src="dj_catalog_25.png" alt="metody dostawy w sklepie internetowym dj-catalog2" />

Wypełnij wszystkie pola i podaj niezbędne dane tj. nazwa metody płatności czy cena. Musisz również wybrać, która wtyczka ma obsługiwać daną metodę.

<img src="dj_catalog_26.png" alt="metody dostawy w sklepie internetowym dj-catalog2" />