Jakie systemy płatności udostępnić w sklepie internetowym?

Jeżeli chcesz nadążyć za oczekiwaniami i potrzebami swoich klientów, powinieneś wziąć pod uwagę szereg rzeczy. Jedną z najważniejszych kwestii przy zakładaniu sklepu internetowego są metody płatności, które ułatwiają dokonywanie zakupów. W obenych czasach szybkie płatności online, pozwalają na błyskawiczne dokonanie zapłaty za wybrane produkty i finalizację transakcji. Dowiedz się które systemy płatności cieszą się największą popularnością wśród Internautów. 

mężczyzna wyjmuje kartę kredytową z portfela

Dlaczego warto wdrożyć systemy płatności do swojego sklepu internetowego?

Internauci coraz częściej korzystają z możliwości robienia zakupów online. Według Raportu E-commerce w Polsce 2019 aż 62% Internautów korzysta z opcji zamawiania produktów w sklepach internetowych. Głównymi czynnikami, które motywują do dokonywania transakcji jest dostępność platform sprzedażowych przez całą dobę. Ważny dla klientów jest również brak konieczności wychodzenia z domu, nie trzeba jechać do sklepu. Ostatnim najważniejszym elementem jest nieograniczony czas na podjecie decyzji zakupowej. Wygoda płynąca z e-commrce została doceniona i widać to w obecnych trendach na rynku. Wzorsło również poczucie bezpieczeństwa płatności online, stąd zwiększona liczba kupujących w sklepach internetowych.

raport e-commerce polska 2019

Źródło: Raport E-commerce w Polsce 2019, Badanie Gemius dla e-Commerce Polska

Jakie metody płatności wybierają najchętniej Internauci?

Z jakich metod płatności najchętniej korzystają Internauci? Większość osób wybiera szybie metody płatności takie jak: Przlewy24, PayU czy DotPay. Często korzystają także z tradycyjnych przelewów. Preferują również płatność tradycyjną, gotówką z odbiorem osobistym w sklepie stacjonarnym. NIe cieszą się jeszcze dużym zainteresowaniem płatności BLIK czy kartą kredytową, ale sytuacja szybko się zmienia, dlatego warto w swoim sklepie internetowym umożliwić wiele metod płatności, tak aby każdy klient mógł wybrać dogodną dla siebie opcję. 

raport e-commerce polska 2019

Źródło: Raport E-commerce w Polsce 2019, Badanie Gemius dla e-Commerce Polska

Najpopularniejsze systemy płatności w Polsce - porównanie

Dowiedz się jakich z jakich szybkich metod płatności online najczęściej korzystają Internauci. Poniżej przedstawiamy ranking najpopularniejszych systemów płatności, które są wykorzystywane w sklepach internetowych.

przelewy24 logo

Przelewy24DotPay i e-Card

Marki Przelewy24, Dotpay i eCard połączyły niedawno swoje siły, aby poszerzyć dostęp do wielu usług płatniczych online.

Te szybkie systemy płatności wyróżniają się dużą ilością form płatności. Klienci mają możliwości płatności w wielu walutach czy BLIK-iem itd. Nie płaci się żadnego abonamentu, tylko popbierają prowizję od sprzedaży. Wynosi ona 1,9 % dla przelewów bankowych i płatności kartą. Wypłaty mogą być dokonywane w kilku wariantach, np. czasowym. Oczywiście stawki można z nimi negocjować, wszystkie informacje znajdują się na stronie marki.

PayU

Jest uznany za najpopularniejszy system płatności internetowych. Udostępnia podstawowe możliwości przelewów bankowych, płatności kartą, e-raty i wiele innych. Zebrane środki możemy wypłacić w dowolnym momencie. Płatności są drogie
w porównaniu z konkurencją, ale jest to system  najbardziej rozpoznawalny na rynku. 

 

payu logo

Integracje systemów płatności w naszym oprogramowaniu

Nasz komponent do tworzenia sklepów internetowych Dj-Catalog2 posiada możliwość integracji wielu systemów płatności. Poniżej wymieniamy wszystkie dostępne metody płatności w naszym oprogramowaniu do sklepów internetowych:

systemy płatności online w sklepie internetowym

Polskie systemy płatności

- płatność offline
- Przelewy24 
- DotPay
- PayU
- Santander eRaty
- Credit Agricole Raty

Zagraniczne systemy płatności

- Amazon Pay
- Heidelpay
- Paypal
- Mollie
- Sofort Banking
- PayDirect