Zwiększanie szybkości strony?  10 darmowych narzędzi

Szybkość ładowania strony ma duży wpływ na jakość Twojej witryny internetowej i może okazać się kluczem do sukcesu w pozyskiwaniu nowych klientów. Prędkość ładowania strony internetowej wpływa na optymalizację wyszukiwarek (SEO), liczbę odwiedzin Twojej strony czy konwersje. Istotnymi aspektami są też: dłuższy czas odwiedzin strony, lepsze wrażenie użytkownika odwiedzającego witrynę oraz jego zaangażowanie w poznawanie większej ilości treści. W skrócie, poprawienie szybkości wczytywania strony ma bezpośredni wpływ na kliknięcia i sprzedaż w Twoim sklepie internetowym.

Jeżeli nie chcesz aby Twój sklep internetowy charakteryzował się gorszą wydajnością SEO to koniecznie przeprowadź  test na szybkość  ładowania strony i popraw swoje błędy.

Obecnie popularne jest przeglądanie stron internetowych poprzez urządzenia mobilne, np. smartfony czy tablety. Dla takich urządzeń szybkość pobierania treści ma kluczowe znaczenie, ponieważ zdarza się, że połączenie internetowe jest słabsze niż na komputerze stacjonarnym.  Niezbędne jest więc umiejętne korzystanie z bezpłatnych narzędzi do testowania stron internetowych, sprawdzanie bieżących wyników oraz poprawianie błędów w celu uzyskania optymalnej wydajności.

Gdzie można przetestować szybkość ładowania strony?

Poniżej przedstawiamy ranking 10 darmowych narzędzi do sprawdzania prędkości witryn internetowych. Każda z nich posiada unikalne funkcje, raportowanie i wiele rozwiązań do analizy wyników.  Jak szybko Twoja strona ładuje się w przeglądarce?  Wszystkie niżej przedstawione narzędzia zawierają przydatne informacje potrzebne do optymalizacji witryny w celu uzyskania szybkiego ładowania. 

pagespeed insights sprawdzanie szybkości strony internetowej

Google PageSpeed Insights

Google PageSpeed Insights to narzędzie od Google, które pomaga zbadać i dostosować optymalizację witryny aby ładowała się sprawnie, niezależnie od wykorzystanego przez nas narzędzia. Pozwala ono ocenić stronę za pomocą:

- widoczności treści

- wielkości plików

- czasu reakcji serwera

-  zasobów

- szybkości ładowania zdjęć

- ilości kodu

- buforowania przeglądarki

- wyszukania JavaScript, który blokuje  renderowanie

Google PageSpeed Insights generuje wynik od 0 do 100. Wydajna strona internetowa powinna mieć wynik powyżej 85.

google pagespeed insights

Uptrends

Uptrends to narzędzie umożliwiające sprawdzenie wydajności strony internetowej. Dostarcza on następujące dane:

- czas ładowania strony

- rozmiar strony

- żądania załadowania strony

- zalecenia dotyczące popraw błędów

- testowanie na komputerach i urządzeniach mobilnych

uptrends

GTmetrix

Gtmertix pozwala przetestować prędkość ładowania witryny i pokazać rozwiązania jak ją przyspieszyć. Pokazuje jak ładuje się Twoja strona oraz podaje gotową listę zalecanych działań, które umożliwią Ci poprawienie wyników.

GTmetrix

Pingdom

Pingdom to kompleksowe narzędzie do testowania szybkości ładowania strony. Po założeniu konta masz możliwość przetestowania programu przez 14 dni za darmo. Narzędzie ocenia wydajność, podaje spostrzeżenia, kody odpowiedzi czy rozmiar treści według danego typu.

Pingdom

KeyCdn

KeyCdn to narzędzie to testowania prędkości ładowania witryny, dzięki któremu uzyskujesz szczegółowe informacje o wydajności witryny. Test pozwala zobaczyć, ile żądań http zostało wykonanych, podaje pełen rozmiar żądanej strony oraz czas ładowania. KeyCdn sprawdza się świetnie na urządzeniach mobilnych.

KeyCdn

Varvy Pagespeed Optimization

Jest to narzędzie, które zostało opracowane przez Patricka Sextona. Udostępnia raport, który jest podzielony na 5 różnych sekcji, w tym schemat zasobów, dostarczanie CSS, użycie javascript czy wykryte problemy z szybkością ładowania strony i używane usługi. Narzędzie generuje raport graficzny oraz dokumentacje, która pomaga w dalszym optymalizowaniu strony.

Varvy Pagespeed Optimization

Dotcom Monitro

Jest to narzędzie, które oferuje 23 różne lokalizacje do przeprowadzenia testu prędkości ładowania strony. Raporty są podzielone na 5 sekcji, w tym m. In. podsumowanie, wydajność czy błędy.

Dotcom Monitro

SUCURI Load Time Tester

Umożliwia sprawdzenie strony internetowej z ponad 15 różnych lokalizacji. Otrzymujesz kompletną ocenę wydajności od A do F. Test mierzy szybkość, ile czasu zajmuje połączenie się z Twoją witryną oraz pełne załadowanie jednej strony.

SUCURI Load Time Tester

Monitis

Monitis to bezpłatne narzędzie, które pozwala przetestować szybkość ładowania Twojej strony z wielu lokalizacji jednocześnie. W rezultacie otrzymujesz pełną analizę czasu ładowania wszystkich elementów strony internetowej.

Monitis

Site 24x7

Jest to narzędzie, które pomaga analizować stronę internetową i optymalizować jej wydajność. Możesz przeanalizować pełną witrynę, w tym czas DNS, czas połączenia, czas ładowania pierwszego bajtu, rozpoczęcie renderowania czy całkowity czas ładowania strony. Test można wykonać z ponad 60 różnych lokalizacji na całym świecie.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że dzięki 10 powyższym narzędziom dowiesz się ile czasu zajmuje załadowanie Twojej strony internetowej. Jeżeli proces ten zajmuje mniej niż 3 sekundy, to jest to idealny wynik.

Korzystanie z tych narzędzi z pewnością pomoże Tobie zoptymalizować stronę. Musisz jednak pamiętać, że szybkość ładowania strony to tylko jeden z wielu czynników, które pozwalają zmierzyć wydajność SEO.

Przetestowałeś swoją stronę internetową i nie jesteś zadowolony z wyników?

Pomożemy Ci to naprawić! Wiemy co należy zrobić, aby strona ładowała się znacznie szybciej.
Skontaktuj się z nami!