Jak ustawić metody płatności w Dj-Catalog2?

W poprzednim wpisie przedstawiliśmy wam najpopularniejsze szybkie systemy płatności online w sklepach internetowych. Dziś pokażemy jak ustawić wybrane przez was metody płatności w naszym komponencie do tworzenia sklepów internetowych Dj-Catalog2. 

mężczyzna z kartą kredytową płaci w sklepie internetowym

Ustawienia metod płatności w Dj-Catalog2

Pierwszym krokiem jest upewnienie się czy wszystkie metody płatności są włączone. Aby to zrobić przejdź do: Rozszerzenia - Dodatki - Kliknij w niebieski przycisk narzędzia wyszukiwania - w drugiej tabeli wybierz typ djcatalog2payment i sprawdź czy wszystkie metody płatności, które chcesz zastosować w swoim sklepie internetowym są włączone. 

ustawienia metod płatności w dj-catalog2

Tworzenie nowej metody płatności w Dj-Catalog2

Aby utworzyć nową metodę płatności należy wejść w: Komponenty - Dj-Catalog2 - w lewym menu wybrać "metody płatności" i kliknąć zielony przycisk na górnym pasku "utwórz".

<img src="dj_catalog_20.png" alt="ustawienia metod płatności w dj-catalog2" />

Wypełnij wszystkie pola z niezbędnymi danymi, tj. nazwa metody płatności, cena czy opis. W tym miejscu musisz także wybrać, który dodatek ma obsługiwać wybarną metodę płatności. Jest to ważne z tego względu, że po zapisaniu metody płatności wtyczka umożliwia kongifurację dodatkowych ustawień, które po zapisaniu będą dostępne w zakładce "ustawienia".

ustawienia metod płatności w dj-catalog2

Wyjaśnienie dostępnych atrybutów metod płatności w Dj-Catalog2

  • nazwa: tytuł metody płatności. Pojawi się ona na stronie koszyka zakupowego, a także na stronie z potwierdzeniem zamówienia.
  • plugin (wtyczka): rodzaj wtyczki, która odpowiada za przetwarzanie wszelkich dodatkowych akcji związanych z daną metodą płatności
  • cena: koszt danej płatności. W zależności od ogólnych ustawień w Dj-Catalog2, ceny mogą być naliczane z podatkiem lub bez. W przykładzie powyżej zastosowano cenę z podatkiem.
  • reguła VAT: stawka podatku, jaka powinna zostać zastosowana w metodzie płatności.
  • darmowa dostawa od: kwota zamówienia, która gwarantuje, że dana metoda płatności będzie bezpłatna. Ustaw ją na wartość "0" jeżeli chcesz, aby ta opcja była aktywna. 
  • przypisz metody dostaw: w tym miejscu możesz określić, dla jakich metod dostawy ma być dostępna opcja płatności. Pozostaw to pole puste, jeżeli chcesz, żeby metoda płatności była dostępna dla każdego rodzaju dostawy.